Eierprijs nadert kookpunt in aanloop naar Pasen: dit is waarom de spanning nu oploopt

4.7/5 - (52 stemmen)

U merkt het misschien al in de supermarkt. De eieren worden duurder, en net nu Pasen dichterbij komt, lijkt de spanning alleen maar op te lopen. Wat ooit een simpel ontbijtje was, voelt ineens als een kleine uitgave waar u even naar moet kijken.

Waarom de eierprijs nu zo snel oploopt

De prijs van eieren is in de afgelopen vijf jaar gemiddeld 38 procent gestegen. Dat is stevig. Vooral vrije-uitloopeieren gingen hard omhoog, met een stijging van 48 procent.

Biologische eieren werden ook duurder, al iets minder snel. Daar ging de prijs met 26 procent omhoog. Het verschil laat zien dat niet alle eieren even hard stijgen, maar goedkoop voelt het nergens meer echt aan.

Volgens de Consumentenbond komt dit beeld uit een prijsvergelijking bij de dertien grootste supermarktketens. En dat maakt het extra duidelijk. Het gaat niet om een toevalstreffer, maar om een bredere trend die u in bijna elke winkel terugziet.

Teelt verduurzamen met Farm Frites: samen werken aan een toekomstbestendige aardappelteelt
Teelt verduurzamen met Farm Frites: samen werken aan een toekomstbestendige aardappelteelt

De aardappelteelt verandert sneller dan veel mensen denken. Waar vroeger vooral productie telde, draait het nu steeds vaker om plantgezondheid, bodemkwaliteit en slimme keuzes voor de lange termijn. In Zeeland laten Rudi en Dominique Cammaert zien hoe dat in de praktijk werkt, samen met Farm Frites.Van zoveel mogelijk kilo’s naar... Lees meer

175 stemmen· 18 reacties·

Pasen drijft de vraag nog verder op

Dat eieren duur zijn rond Pasen, is eigenlijk geen verrassing. In deze periode koopt bijna iedereen meer eieren. Voor het ontbijt, voor de taart of gewoon omdat het hoort bij de feestdagen.

Maar precies daardoor ontstaat extra druk op de markt. Als veel mensen tegelijk willen kopen, terwijl het aanbod niet snel genoeg meegroeit, gaat de prijs omhoog. Vorig jaar zorgde die combinatie ook al voor recordprijzen.

Daar kwam toen nog de vogelgriep bij. Minder aanbod en veel vraag is een lastige mix. En als dat precies samenvalt met Pasen, voelt de prijsstijging nog opvallender.

💬
Een vraag over dit artikel?

Meer dan alleen vraag en aanbod

Er speelt nog iets mee. De eierhandel profiteert volgens een expert ook van de huidige eiwithype. Eieren worden vaak gezien als handig, voedzaam en goedkoop eiwit. Dat maakt ze populair bij mensen die bewust eten, sporten of gewoon snel iets op tafel willen zetten.

Daarnaast is het beeld van eieren veranderd. Lang werd gezegd dat cholesterol in eieren slecht is. Inmiddels wordt daar anders naar gekeken. Daardoor durven meer mensen weer eieren te eten, en dat houdt de vraag hoog.

U ziet dus een mix van gewoontes, gezondheid en feestdagen. Dat maakt eieren ineens minder simpel dan ze lijken. Een klein product, maar met een grote markt erachter.

Deze aardappelteler heeft geen overschot, maar „volgend jaar zijn jullie aan de beurt“, zegt hij
Deze aardappelteler heeft geen overschot, maar „volgend jaar zijn jullie aan de beurt“, zegt hij

De aardappelprijzen zijn de laatste tijd een heet onderwerp. Voor veel mensen lijkt het een simpel verhaal van aanbod en vraag. Maar achter die knollen schuilt vaak spanning, onzekerheid en soms zelfs frustratie. Deze aardappelteler ziet het van dichtbij en zijn boodschap is duidelijk: dit jaar zit hij goed, maar... Lees meer

127 stemmen· 40 reacties·

Opvallend: kleine doosjes zijn soms goedkoper

De Consumentenbond zag nog iets verrassends. Kleine doosjes eieren blijken per stuk vaak goedkoper dan grotere dozen met twintig of dertig stuks. Dat voelt eigenlijk tegenstrijdig. U zou denken dat grootverpakkingen altijd voordeliger zijn.

Toch is dat niet altijd zo. Soms betaalt u in een grote doos juist meer per ei. Het loont dus om niet alleen naar de totaalprijs te kijken, maar ook naar de prijs per stuk.

Dat kleine detail kan op jaarbasis best verschil maken. Zeker als u vaak bakt of veel eieren gebruikt. Een paar cent per ei lijkt weinig, maar het telt snel op.

Waar u nu nog betaalbare eieren vindt

Volgens de Consumentenbond waren de goedkoopste eieren te vinden bij Aldi, Dirk en Lidl. Daar kostten eieren gemiddeld 24 cent per stuk. Dat is nog altijd een stuk lager dan bij veel andere winkels.

Bij Albert Heijn en Plus lagen scharreleieren in een doos van twaalf gemiddeld op 32 cent per stuk. Opmerkelijk genoeg stonden er maandagmorgen bij Albert Heijn op de website ook scharreleieren voor 28 cent per stuk. Prijzen kunnen dus snel bewegen, zelfs binnen één keten.

Als u slim wilt kopen, helpt het om even te vergelijken. Niet alleen tussen winkels, maar ook tussen verpakkingen. Soms is een kleinere doos gewoon de betere keuze.

Let ook op het type ei

Niet elk ei is hetzelfde. In supermarkten ziet u vaak scharrel, vrije uitloop en biologisch. Die labels zeggen iets over de leefruimte van de kippen, maar ze zeggen ook veel over de prijs.

De Consumentenbond vond daarnaast in buurtwinkels nog kooi-eieren. Die mogen in supermarkten niet meer worden verkocht, omdat het dierenwelzijn daar heel slecht is. Dat verschil ziet u niet altijd direct aan de verpakking, dus het blijft goed opletten.

Ook is er nog een praktische nuance. Door de ophokplicht zijn vrije-uitloopkippen in de praktijk vaak geen echte vrije-uitloopkippen. Ze worden dan tijdelijk behandeld als scharrelkippen. Dat betekent ook: één Beter Leven-ster minder.

Wat u hiervan kunt meenemen

De eierprijs stijgt niet zomaar. Er is een combinatie van hogere vraag, eerdere schaarste, veranderend eetgedrag en seizoensdruk rond Pasen. Samen duwt dat de prijs omhoog, en dat merkt u direct in uw boodschappenmand.

Toch hoeft u niet automatisch te veel te betalen. Vergelijk de prijs per stuk. Kijk ook naar het type verpakking en laat u niet alleen leiden door de grote doos.

En misschien is dat wel de belangrijkste les van dit moment. Eieren lijken een klein product. Maar juist daar gaan de prijzen soms verrassend hard, precies wanneer u ze het meest gebruikt.

Stijn de Groot
Stijn de Groot

Ik ben afgestudeerd aan de HvA en werkte 7 jaar in restaurantjournalistiek in Amsterdam. Mijn focus ligt op culinaire trends, productkwaliteit en het werk van chefs in Nederland. Ik schrijf graag helder en zonder opsmuk.

Artikelen: 0

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *