Knapperige knakworstjes in bladerdeeg: het hapje dat altijd lukt en iedereen meteen pakt

4.6/5 - (38 stemmen)

Er zijn van die hapjes die altijd verdwijnen nog voor ze goed en wel op tafel staan. Knapperige knakworstjes in bladerdeeg horen daar absoluut bij. Ze zijn snel, warm, hartig en net een beetje verslavend.

Het fijne is dat u er geen ingewikkelde keukenstreken voor nodig hebt. Een paar simpele ingrediënten, een oven of airfryer en een paar minuten aandacht. Meer heeft u eigenlijk niet nodig om iets te maken waar iedereen meteen naar grijpt.

Waarom dit hapje zo populair is

Dit soort snack doet het goed op elk moment. Tijdens een verjaardagsfeest, bij een borrel, op een drukke zaterdagavond of gewoon als u iets lekkers wilt zonder gedoe. Het lijkt bijna te eenvoudig om speciaal te zijn, en juist dat maakt het zo sterk.

De combinatie van knakworstjes en goudbruin deeg is vertrouwd en vrolijk tegelijk. Kinderen vinden het leuk, volwassenen pakken vaak stiekem nog eentje. En ja, dat gebeurt bijna altijd.

Het mooie is ook dat u dit hapje vooraf kunt maken. Even bakken, iets laten afkoelen en dan serveren. Handig dus, zeker als u niet de hele avond in de keuken wilt staan.

Kaas, ham en een krokant korstje: dit is de macaronischotel waar iedereen opnieuw voor gaat
Kaas, ham en een krokant korstje: dit is de macaronischotel waar iedereen opnieuw voor gaat

Er zijn van die gerechten waar een tafel meteen stil van wordt. Deze macaronischotel met kaas en ham is er zo één. Romig van binnen, goudbruin en krokant van boven. Precies het soort ovenschotel waar u gerust nog een tweede lepel van neemt.Waarom deze macaronischotel zo goed werktHet geheim zit... Lees meer

173 stemmen· 53 reacties·

Wat hebt u nodig

Voor ongeveer 4 personen hebt u het volgende nodig:

  • 400 gram kleine knakworstjes, goed uitgelekt
  • 1 rol koelvers bladerdeeg of croissantdeeg
  • 1 ei
  • mayonaise, ketchup of curry naar smaak

Heeft u alleen groot bladerdeeg in huis? Geen probleem. Dan snijdt u het gewoon in smalle stroken. Het resultaat wordt iets anders, maar nog steeds heerlijk knapperig.

💬
Een vraag over dit artikel?

Zo maakt u de knakworstjes in bladerdeeg

Verwarm de oven voor op 200 graden. Bekleed een bakplaat met bakpapier, zodat niets blijft plakken en u straks niet hoeft te schrobben.

Rol het deeg uit op het aanrecht. Snijd de voorgeperste driehoeken los, of maak er smalle stroken van als u groter deeg gebruikt. Zo krijgt elk worstje precies genoeg deeg zonder dat het te zwaar wordt.

Dep de knakworstjes goed droog met keukenpapier. Dat lijkt een klein detail, maar het maakt echt verschil. Als de worstjes te nat zijn, wordt het deeg sneller zacht.

Wikkel elk worstje stevig in een strookje deeg en leg ze met de naad naar beneden op de bakplaat. Houd een klein beetje ruimte tussen de rolletjes, want in de oven worden ze nog iets groter.

Klop het ei los in een schaaltje. Bestrijk de bovenkant van elk rolletje met een dun laagje ei. Zo krijgen ze straks die mooie, goudbruine glans waar u bijna meteen trek van krijgt.

Bak de hapjes in het midden van de oven in 12 tot 15 minuten goudbruin en gaar. Houd ze goed in de gaten, want elke oven is een beetje anders. De geur die dan door uw keuken trekt, is meestal al een waarschuwing dat ze snel op zijn.

Serveer ze direct, warm en knapperig. Zet er een paar sausjes bij en klaar is Kees.

Goudbruin en vol smaak: de makkelijkste appelpannenkoekjes met kaneel die ik steeds opnieuw maak
Goudbruin en vol smaak: de makkelijkste appelpannenkoekjes met kaneel die ik steeds opnieuw maak

Er zijn van die recepten die meteen goed voelen. Deze appelpannenkoekjes met kaneel horen daar zeker bij. Ze zijn simpel, warm en net een beetje bijzonder door die dikke plak appel in het midden.Wat ik er zo fijn aan vind, is dat u geen ingewikkeld beslag nodig hebt. Met een... Lees meer

156 stemmen· 22 reacties·

Heeft u een airfryer? Dan gaat het nog sneller

Ook in de airfryer werken deze knakworstjes prima. Leg ze los van elkaar in het mandje en bak ze op 180 graden in ongeveer 6 tot 8 minuten goudbruin. Controleer wel even halverwege, want de baktijd kan per apparaat verschillen.

De airfryer geeft vaak een extra knapperig resultaat. Dat maakt ze nog aantrekkelijker als u snel iets op tafel wilt zetten zonder de oven aan te zetten.

Handige tips voor extra smaak

U kunt dit basisrecept heel makkelijk aanpassen. Een klein beetje geraspte kaas onder het deeg maakt het extra hartig. Een snufje paprikapoeder of mosterdpoeder geeft wat meer pit.

Wilt u een iets luxere versie? Bestrijk het deeg dan vóór het rollen heel dun met mosterd. Dat geeft een lichte, verrassende smaak die goed past bij de knakworstjes.

Ook leuk: strooi een beetje sesamzaad of paprikapoeder over de bovenkant vóór het bakken. Dat ziet er feestelijk uit en geeft nét dat beetje extra.

Voor kinderen en volwassenen

Voor kinderen zijn deze hapjes vaak een hit omdat ze klein, zacht en herkenbaar zijn. Voor volwassenen werken ze juist goed omdat ze simpel zijn, maar toch warm en smaakvol. Dat is een mooie combinatie.

Serveer ze met verschillende sauzen, zodat iedereen kan kiezen. Ketchup, curry en mayonaise doen het altijd goed. Een pittige saus kan ook, als u wat meer spanning op tafel wilt.

Bewaren en opnieuw opwarmen

Zijn er toch een paar over? Laat ze eerst volledig afkoelen en bewaar ze daarna in een afgesloten bakje in de koelkast. Het liefst eet u ze binnen 1 dag op.

Opwarmen kan in de oven of airfryer. Zo worden ze weer lekker knapperig. In de magnetron kan ook, maar dan verliest het deeg wat van zijn bite.

Waarom dit recept altijd werkt

Er zijn recepten die mooi lijken, maar lastig uitpakken. Dit is het tegenovergestelde. U hebt weinig nodig, de stappen zijn simpel en het resultaat is bijna altijd goed.

Juist dat maakt deze knapperige knakworstjes in bladerdeeg zo fijn. Ze geven snel een gezellig gevoel aan tafel, zonder stress. En misschien is dat wel precies waarom iedereen er meteen eentje pakt.

Dus als u de volgende keer iets hartigs zoekt dat snel klaar is en toch indruk maakt, dan weet u genoeg. Dit hapje stelt niet teleur. Integendeel, het is vaak de eerste schaal die leeg is.

Stijn de Groot
Stijn de Groot

Ik ben afgestudeerd aan de HvA en werkte 7 jaar in restaurantjournalistiek in Amsterdam. Mijn focus ligt op culinaire trends, productkwaliteit en het werk van chefs in Nederland. Ik schrijf graag helder en zonder opsmuk.

Artikelen: 0

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *